Fundacja powstała, aby promować polską turystykę i popularyzować wiedzę o regionalnych kulturach rozwijających się w Polsce. Fundatorzy - Kasia i Maciej Marczewscy - nieprzerwanie od 2009 roku działają na rzecz kreowania Mody na Polskę.

Mamy misję

Nasza misja jest spójna z celami organizacji promujących polską turystykę: chcemy zachęcać do odkrywania Polski. Wierzymy, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby przeżyć wspaniałą przygodę i że odkrywanie atrakcji każdego z 16 polskich województw dostarczy podróżniczych emocji podobnych do tych znanych z zagranicznych wyjazdów.

Chcemy stworzyć kompletny, internetowy przewodnik po Polsce i naszymi działaniami zachęcać do poznawania polskich regionów, regionalnych tradycji, historii, kultury i sztuki. Chcemy kreować Modę na Polskę - popularyzować krajoznawstwo i polską turystykę w Polsce.
Kasia i Maciej Marczewscy - Fundatorzy Fundacji Ruszaj w Drogę!Kasia i Maciej Marczewscy - Fundatorzy Fundacji Ruszaj w Drogę!Kasia i Maciej Marczewscy - Fundatorzy Fundacji Ruszaj w Drogę!

Mamy doświadczenie

Od 2009 roku zwiedzamy kolejne regiony w Polsce i odkrywamy polskie atrakcje wcielając się w rolę indywidualnych turystów. Nieustannie doskonalimy nasz warsztat pisarski, formy przystępnego przekazu i skupiamy się na tworzeniu produktów użytecznych dla indywidualnych turystów.

Jesteśmy pasjonatami, którzy posiedli unikatową wiedzę w zakresie:
  • samodzielnego planowania wycieczek po Polsce,
  • oceniania i tworzenia oferty turystycznej odwiedzonych polskich regionów,
  • łatwości w porównywaniu podobnych atrakcji turystycznych,
  • postrzegania atrakcji turystycznej przez turystę indywidualnego (głównie z klasy „odkrywca”),
  • marketingu miejsc w sieciach społecznościowych, przewodnikach i w publikacjach informacyjnych,
  • fotografii,
  • psychologii i prawa,
  • zarządzania projektami i ich zastosowań w turystyce,
  • prowadzenia warsztatów podróżniczych i atrakcyjnych prelekcji o Polsce i polskich regionach,
  • współpracy z polską blogosferą podróżniczą.

Maciej Marczewscy - Prezes Zarządu Fundacji Ruszaj w DrogęKasia i Maciej Marczewscy - Fundatorzy Fundacji Ruszaj w DrogęKasia i Maciej Marczewscy - Fundatorzy Fundacji Ruszaj w Drogę

Mamy zasięg

Fundacja prowadzi blog Ruszaj w Drogę! To największy blog podróżniczy o Polsce, znajdujący się wśród największych blogów podróżniczych w Polsce. Licznik unikatowych odwiedzin na blogu przekroczył pierwszy milion, a z każdym kolejnym miesiącem powiększa się o kolejne 100 tysięcy unikatowych czytelników.
Ruszaj w Drogę - Jedyny taki blog o PolsceBlog Ruszaj w Drogę Ruszaj w Drogę - Fundacja Blog i Klub Podróżniczy

Mamy referencje

Kasia i Maciej Marczewscy to jedyni blogerzy współpracujący na taką skalę z organizacjami zajmującymi się promocją polskich regionów wśród osób mieszkających w Polsce. W ramach Klubu Ruszaj w Drogę! współpracują z organizacjami turystycznymi, wydziałami promocji urzędów marszałkowskich, samorządami, organizacjami pozarządowymi, szkołami i instytucjami kultury z 16/16 województw w Polsce.
Gdynia - nagraliśmy z Urzędem Miasta audioprzewodnik po śródmieściuWspółpracujemy z województwem ŚląskimLOT KOCIEWIE - współpracujemy z organizacjami turystycznymi

Mamy styl

Wypracowaliśmy unikatowy styl i stworzyliśmy jedyne takie miejsce w polskiej sieci wolne od negatywnych emocji i nudnych faktów rodem z Wikipedii i książkowych przewodników. Na blogu Ruszaj w Drogę! tworzymy internetowe przewodniki i emocjonalne relacje pisane w przystępnej i atrakcyjnej formie.

Kasia i Maciej Marczewscy - Fundacja Ruszaj w Drogę!Kasia i Maciej Marczewscy - Fundacja Ruszaj w Drogę!Kasia i Maciej Marczewscy - Fundacja Ruszaj w Drogę!

Jesteśmy rzetelni

Zawsze weryfikujemy informacje na blogu u źródła. Nasze relacje oddajemy do sprawdzenia i weryfikacji przed ich publikacją. Konsultujemy się z zaprzyjaźnionymi przewodnikami turystycznymi i odpowiednimi jednostkami ds. promocji produktów/miejsc.

Współpraca z Małopolską Organizacją Turystyczną

Jesteśmy mobilni

Lubimy jeździć naszym samochodem i nie przeraża nas wycieczka na drugi koniec Polski. Szanujemy jednak nasz czas i budżet. Pokrycie kosztów dojazdu i rozliczenie kosztów podróży jest dla nas podstawą do rozmowy o współpracy.

Mamy narzędzia

Dodanie notki na blogu przy kampaniach produktowych nam nie wystarcza. To dopiero początek naszej współpracy. Każdy wpis na blogu Ruszaj w Drogę! promujemy w mediach społecznościowych (FB, TW, G+).

W zależności od wymagań projektu organizujemy sesje zdjęciowe, tworzymy grafiki promocyjne, piszemy wywiady lub proponujemy kampanię offline na naszych spotkaniach podróżniczych Klubu Ruszaj w Drogę! w Trójmieście. Przy współpracy z regionami umiejętnie łączymy w/w narzędzia i nasze produkty.
Promocja Wałbrzycha i woj. śląskiego na spotkaniach KlubuSesja zdjęciowa dla Kinder Country

Mamy zasady

Kreujemy Modę na Polskę i wiemy, że uda nam się tylko wtedy, gdy skupimy się na pokazywaniu pozytywnych przykładów z branży turystycznej. Nie szukamy taniej sensacji i tworzymy bezpieczne miejsca wolne od negatywnych emocji.

Co do zasady nie piszemy o negatywach i niedociągnięciach organizacyjnych. Takie informacje przekazujemy tylko osobom zainteresowanym. Jeśli opis danego miejsca miałby nieść ze sobą negatywny przekaz, gdy nie zgadzamy się z przekazem marketingowym oferty turystycznej, lub gdy oferta nie jest przydatna dla naszych czytelników – po prostu o niej nie piszemy.

Kreujemy Modę na Polskę poprzez pokazywanie najciekawszych miejsc w kraju i przekazywanie sprawdzonych pomysłów na wycieczki po Polsce.

Kasia i Maciej Marczewscy w TV o polskiej turystyceKasia i Maciej Marczewscy - pozytywni przewodnicy po PolsceKasia i Maciej Marczewscy na spotkaniu klubowym

Poczytaj jeszcze: