Piszemy internetowe przewodniki po polskich regionach, miejscowościach i szlakach tematycznych. Przekazujemy w nich nasze sprawdzone pomysły na wycieczki po Polsce. Robimy to, bo wiemy, że 98% krajowych turystów samodzielnie planuje wakacje.

Co warto zobaczyć w Polsce - poleca Ruszaj w Droge

Wiemy też, że turyści szukają u nas praktycznych informacji: co, jak, gdzie i kiedy warto zobaczyć. Internetowe przewodniki to najczęściej czytane i udostępniane wpisy na blogu Ruszaj w Drogę!

Opisaliśmy między innymi takie miejsca jak: Kaszuby, KociewieKarkonoszeZiemię Kłodzką, BieszczadyŚląskie i najciekawsze miejscowości: Gdynię, Gdańsk, Wisłę,

Jak czytelnicy korzystają z naszych przewodników?

Sprawdziliśmy w statystykach, że średni czas jaki czytelnik spędza na blogu to 6 minut, a na przewodnikach nawet 20 do 30 minut. Okazało się, że wielu czytelników z kartką i długopisem spisuje polecane miejsca i nanosi je na własne plany wycieczek.
Nasze przewodniki pokazują najciekawsze miejsca, które warto zobaczyć. Wzbogacamy je o własne zdjęcia, filmiki oraz o zapis z radiowej audycji, w której opowiadamy o wybranym regionie. 
A niektóre z nich rozwijają się na tyle, że nagrywamy do nich audioprzewodniki, w których słychać nasze głosy:
Ranking najciekawszych miejsc w woj. śląskimWałrzych - 3 kolory miastaMałopolska Nieoczywista - co poza Krakowem?

Baza internetowych przewodników po Polsce

Fundacja kreuje Modę na Polskę, a do tego potrzebne jest przekazywanie dobrych pomysłów na wycieczki. Wiemy, że nie damy rady wszystkiego zwiedzić, opisać i polecić, dlatego oddajemy głos specjalistom od promocji polskich miast i regionów.

Fundacja Ruszaj w Drogę! stworzyła i utrzymuje największą w Polsce bazę e-publikacji o polskich atrakcjach turystycznych, których autorami są organizacje turystyczne, samorządy i podmioty zajmujące się promocją miejsc. W dniu premiery w bazie znalazło się 1260 elektronicznych publikacji o Polsce: