Fundacja Ruszaj w Drogę! stworzyła i utrzymuje Klubową Kopalnię Pomysłów - internetową bazę elektronicznych przewodników po polskich regionach, miastach, szlakach tematycznych i atrakcjach turystycznych.

1000+ darmowych przewodników po Polsce! Zebraliśmy je w Klubowej Kopalni Pomysłów

Jako pierwsi w Polsce, na taką skalę, zintegrowaliśmy działania promocyjne organizacji odpowiedzialnych za promocję regionów i miejscowości z wszystkich województw. W dniu premiery baza zawierała 1260 (!)  e-przewodników, a do jej przeglądania służyła mapa i wyszukiwarka. Baza jest darmowa i dostępna dla każdego.

Jak działa Klubowa Kopalnia Pomysłów?

Autorami darmowych przewodników, map, folderów i elektronicznych publikacji o szlakach, regionach i atrakcjach turystycznych są organizacje turystyczne, samorządy i inne podmioty zajmujące się promocją i popularyzacją turystyki.

Wszystkie te publikacje były dostępne wcześniej w Internecie. Jednak często pochowane w wielu miejscach, na wielu stronach internetowych i bardzo trudno było je znaleźć.

Dziś, dzięki działaniom Fundacji Ruszaj w Drogę! wszystkie znajdują się w jednym miejscu i każdy autor darmowych przewodników po Polsce może do niej dołączyć.

Wyszukaj e-przewodniki klikając kółka na mapie lub kliknij na linki pod mapą:
Nie działa mapa? Skorzystaj z linków:

Podeślij nam Twój przewodnik!

Możesz dołączyć do internetowej wersji Klubowej Kopalni Pomysłów. Wystarczy, że umieścisz na Twojej stronie wersję PDF darmowego przewodnika/folderu/mapy/albumu  i wyślesz nam bezpośredni link, z którego można go pobrać. Dodamy go za darmo.

Rozdajemy też papierowe przewodniki

Internetowa baza e-publikacji to ciąg dalszy działań w ramach "Klubowej Kopalni Pomysłów", która jest stałym elementem każdego spotkania Klubu Ruszaj w Drogę!.

Na każdym spotkaniu-prezentacji o Polsce udostępniamy dziesiątki darmowych, papierowych publikacji o Polsce. Możesz nam wysłać papierowe wersje przewodników - rozdamy je osobom zainteresowanym wycieczkami po Polsce.
Klubowa Kopalnia Pomysłów w GdyniKlubowa Kopalnia Pomysłów w ŁęczycyKlubowa Kopalnia Pomysłów w Sopocie