Klub Ruszaj w Drogę! to jedyny taki w Polsce, nasz autorski cykl spotkań podróżniczych o Polsce i polskich regionach. Rozbudzamy wspomnienia, motywujemy do ruszenia w drogę, aktywizujemy i integrujemy lokalne społeczności. Współpraca z nami gwarantuje ciekawe, inspirujące i regularne zajęcia przez cały rok. Biblioteki, kluby i domy kultury otrzymują od nas kompleksowe wsparcie przy organizacji, promocji i prowadzeniu spotkań.

Spotkanie Klubu Ruszaj w Drogę!

Każde spotkanie to prezentacja ze sprawdzonymi pomysłami na wycieczki po Polsce oraz turystyczne opowieści o wybranym regionie lub szlaku tematycznym. Uczestnicy spotkań poznają z nami Polskę oraz sposoby podróżowania i planowania urlopu w kraju, często wybierając się w sentymentalną podróż w regiony, które kiedyś odwiedzili.

Klubowicze chętnie przychodzą na spotkania

Klubowicze przychodzą regularnie na spotkania i chętnie przyjeżdżają do nowych miejsc - na prezentacje, których jeszcze nie widzieli. Wiedzą o nich, ponieważ dostają od nas darmowe SMS-y i maile z przypomnieniem.

Spotkania w nowej lokalizacji promują z nami nasi Patroni Medialni: Radio Gdańsk i Trójmiasto.pl

Rozdajemy plany wycieczek i rozbudzamy wspomnienia

Klub Ruszaj w Drogę! powstał dla osób, które podróżują, wędrują, spacerują, kiedyś jeździły po Polsce lub planują w najbliższym czasie zwiedzać lub wypoczywać w Polsce. Spotkania Klubowe to idealny pomysł na spędzenie popołudnia w miłym towarzystwie. Są świetną okazją do poznania innych osób o podobnych zainteresowaniach.

Uczestnicy integrują się i dzielą wspomnieniami z wycieczek po Polsce. Każde tematyczne spotkanie rozpoczyna pokaz zdjęć i filmów z podróży po Polsce. Kasia i Maciej Marczewscy podpowiadają w jaki sposób zorganizować taką podróż komunikacją zbiorową, samochodem, czy kamperem

Opowiadają przy okazji o odradzających się regionalnych społecznościach Kaszubów, Kociewiaków, czy Warmiaków, przystępnie przybliżają skomplikowaną historię Bojków i Łemków zamieszkujących Bieszczady i przekonują o bogactwie wyznań i kultur mieszkańców dzisiejszej Polski.

Każdy uczestnik spotkania otrzymuje "Planer Podróży" - przygotowany przez Kasię i Macieja Marczewskich plan na 10 dni w danym regionie, rozpiskę najbardziej polecanych atrakcji i informacje praktyczne ułatwiające zaplanowanie wycieczki do regionu, o którym opowiadają prowadzący prezentację. Spotkania kończymy pełnym emocji losowaniem podróżniczych książek i gadżetów.
Spotkania Klubu Ruszaj w Drogę!Spotkania Klubu Ruszaj w Drogę!Spotkanie podróżnicze w SopoteceSpotkanie podróżnicze w Gdynia InfoBoxSpotkanie podróżnicze w Bibliotece w Łęczycy

Darmowe przewodniki dla każdego

Na każdym spotkaniu Klubu Ruszaj w Drogę! rozstawiana jest Klubowa Kopalnia Pomysłów - stół z darmowymi mapami, przewodnikami i folderami od współpracujących z Klubem organizacji turystycznych z całej Polski. Niezależnie od tematu prezentacji, rozdajemy publikacje ze wszystkich regionów, które z nami współpracują.

To jedyna taka inicjatywa w Polsce. To udane połączenie targów, informacji turystycznych i działań promocyjnych organizacji turystycznych z całej Polski. Wszystkie publikacje są dostępne za darmo i trafiają do osób zainteresowanych podróżowaniem po Polsce.
Darmowe przewodniki dla uczestników spotkania w SopoteceDarmowe przewodniki dla uczestników spotkania w ŁęczycyDarmowe przewodniki dla uczestników spotkania w Gdynia InfoBoxSpotkania Klubu Ruszaj w Drogę!Spotkania Klubu Ruszaj w Drogę!

Warsztaty podróżnicze po Polsce

Klub Ruszaj w Drogę! to także warsztaty podróżnicze o polskich regionach. Na każdym warsztacie uczestnicy wypełniają własny przewodnik - gotowy do ruszenia z nim w drogę. Choć klubowe warsztaty podróżnicze powstawały głównie z myślą o młodzieży szkolnej, to świetnie sprawdzają się dla osób starszych. Warsztaty podróżnicze pokazują w jaki sposób łączyć naukę, zabawę i turystyczne odkrywanie Polski.
Warsztaty Kaszubski Szlak w StraszynieWarsztaty Kaszubski Szlak w ChmielnieWarsztaty Kaszubski Szlak w Przodkowie

Opinie Klubowiczów o spotkaniach:

  • "Kiedy minęły te dwie godziny? Ja chcę jeszcze!”
  • „Nikt tak nie opowiada o Kaszubach jak Wy” 
  • „Cieszę się, że promujecie Polskę i pokazujecie tak ciekawe miejsca” 
  • „Zawsze chciałam pojechać w Góry Świętokrzyskie. Dzisiaj już nie dam rady. Dzięki Wam czuję się jakbym tam już była. Dziękuję.”
  • „Dzięki takim entuzjastom jak Kasia i Maciej poznajemy piękno naszej Polskiej Ziemi. Szacun i dziękuję”
  •  „Z zachwytem i atencją do wiedzy życzę Kasi i Maćkowi aby ten szał Was nigdy nie opuszczał” 
  • „Niesamowite jest to co robicie” 
  • „Zachęciliście mnie. Jutro ruszam w drogę!” 
* opinie zasłyszane od uczestników spotkań lub zapisane w Księdze Pamiątkowej

Organizatorzy o naszych spotkaniach:
  • "Od dłuższego czasu mamy przyjemność gościć u siebie państwa Marczewskich z klubu "Ruszaj w Drogę", którzy prowadzą comiesięczne, cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem spotkania o tematyce podróżniczej. Zainteresowanie przekłada się oczywiście na frekwencję - praktycznie od początku na spotkaniach z klubem "Ruszaj w Drogę" wszystkie miejsca w sali zajęte są na 15 minut przed rozpoczęciem, na szczęście dysponujemy dodatkowymi rozkładanymi krzesłami - Marcin Wiktor, Sopoteka dla portalu Trojmiasto.pl

Spotkania Klubu Ruszaj w Drogę!Spotkania Klubu Ruszaj w Drogę!Spotkania Klubu Ruszaj w Drogę!Spotkania Klubu Ruszaj w Drogę!Spotkania Klubu Ruszaj w Drogę!

Gdzie odbywają się spotkania Klubu Ruszaj w Drogę?

Spotkania odbywają się regularnie w Trójmieście i okolicach: w bibliotekach, domach kultury i salach spotkań mieszkańców w samym centrum miasta.
W każdym miejscu spotkania Klubu prowadzone są według tego samego cyklu tematycznego. Dzięki temu Klubowicze mogą spotkać się z nami w nowej lokalizacji i wysłuchać spotkania, które opuścili w miejscu, do którego zazwyczaj przychodzą.

 Kto wspiera Klub Ruszaj w Drogę?

Działania Klubu Ruszaj w Drogę! wspierają partnerzy medialni (Radio Gdańsk i Trojmiasto.pl) promujący klubowe spotkania. Z Klubem współpracują też organizacje turystyczne, jednostki samorządowe i podmioty odpowiedzialne za promocję regionu. To oni dostarczają publikacje do Klubowej Kopalni Pomysłów i nagrody dla uczestników.

Działania Klubu wspiera też firma Blue Media z Sopotu - dostawca bramki SMS, dzięki której klubowicze otrzymują darmowe wiadomości SMS o zbliżających się spotkaniach.

Chcemy uruchomić Klub Dyskusyjny

W przyszłości chcielibyśmy uruchomić spotkania Klubu Dyskusyjnego Ruszaj w Drogę!, w którym spotykalibyśmy się na nieformalne rozmowy przy kawie o odkrywaniu Polski - pełne wspomnień z drogi i wskazówek, które pomogą ruszyć w drogę.