Jako pierwsi w Polsce połączyliśmy ideę targów turystycznych, spotkań podróżniczych i działań prowadzonych przez informacje turystyczne. Zapewniamy darmowe dotarcie z publikacjami drukowanym do turystów przychodzących na podróżnicze spotkania Klubu Ruszaj w Drogę!

Klub Polskiego Podróżnika - Kopalnia Pomysłów z darmowymi przewodnikami

Klubowa Kopalnia Pomysłów umożliwia darmowe dotarcie z publikacjami promocyjnymi regionu do precyzyjnie wyselekcjonowanej grupy osób zainteresowanych turystyką i wycieczkami po Polsce.

Mapy, przewodniki i drukowane foldery za darmo!

Klubowa Kopalnia Pomysłów to połączenie idei targów turystycznych, działalności informacji turystycznych i prezentacji podróżniczych o polskich regionach. To stół, który Fundacja rozstawia na każdym spotkaniu Klubu Ruszaj w Drogę! Leżą na nim przewodniki, mapy i broszury od współpracujących z Fundacją organizacji z całej Polski. Na regularnie odbywające się spotkania klubowe przychodzą osoby zainteresowane zwiedzaniem Polski.
Niezależnie od tematu spotkania klubowego - na stole wystawiane są publikacje z całej Polski. Za darmo dla wystawcy i dla uczestnika, który może zabrać je do domu i zaplanować z nimi wycieczkę. Uczestnicy regularnie pojawiają się u nas na spotkaniach i wiemy z rozmów z nimi, że rzeczywiście z nich korzystają i planują z nimi wycieczki po regionie.


Klubowa Kopalnia Pomysłów w GdyniKlubowa Kopalnia Pomysłów w ŁęczycyKlubowa Kopalnia Pomysłów w Sopocie

Dlaczego stworzyliśmy Klubową Kopalnię Pomysłów?

Celem statutowym Fundacji Ruszaj w Drogę! jest promocja polskiej turystyki i krajoznawstwa oraz kreowanie Mody na Polskę. Fundatorzy - Kasia i Maciej Marczewscy - dostrzegli problemy w dystrybucji wartościowych publikacji tworzonych przez samorządy i organizacje turystyczne. I w odpowiedzi na nie stworzyli rozwiązanie łączące autorów publikacji z osobami zainteresowanymi takimi publikacjami.

Klubowa Kopalnia Pomysłów w StraszynieKlubowa Kopalnia Pomysłów w GdyniKlubowa Kopalnia Pomysłów w Sopocie

Dodaj Twoje publikacje

Chcesz dołączyć do organizacji z 16 polskich województw i udostępniać za darmo wartościowe przewodniki i foldery w Klubowej Kopalni Pomysłów? Przeczytaj jakie publikacje udostępniamy i co zrobić, żeby do nas dotarły:

W Klubowej Kopalni Pomysłów mogą znaleźć się:
 • materiały promujące polskie regiony, pokazujące najciekawsze turystyczne miejsca
 • materiały promujące Polskę i turystykę w Polsce
 • materiały promujące miejsca warte odwiedzenia
 • materiały promujące regionalne tradycje, zwyczaje, kulturę, kulturowe wydarzenia
 • materiały promujące i zestawiające kulturalne atrakcje turystyczne: muzea, galerie sztuki, polskie miejscowości, zabytki kulturowe i przyrodnicze, szlaki turystyczne, itp.

Małe broszury, mapy i informatory są zawsze dostępne w Klubowej Kopalni Pomysłów dla wszystkich klubowiczów. Bardziej wartościowe przewodniki, książki i podróżnicze gadżety losujemy na koniec spotkania.

Jesteśmy Fundacją promującą krajoznawstwo i turystykę w Polsce. W Klubowej Kopalni Pomysłów udostępniamy tylko najlepsze i najbardziej wartościowe publikacje.Tylko te, które są skierowane do turysty indywidualnego i które pomogą mu samodzielnie zaplanować regionalną wycieczkę.

To nie jest miejsce dla:
 • publikacji w obcych językach
 • broszur promujących komercyjne usługi, produkty, firmy, oferty turystyczne
 • broszur przeznaczonych dla grup zorganizowanych
 • broszur promujących tylko wybrane miejsca noclegowe
 • materiałów o nacechowaniu politycznym, 
 • broszur o inwestycjach w regionie 
 • broszur o działalności partnerów komercyjnych
 • broszur poświęconych jednemu miejscu

Co do zasady nie wystawiamy publikacji o jednej instytucji/organizacji/ciekawym miejscu. Wyjątkiem są miejsca, które osobiście zwiedziliśmy, które lubimy i polecamy, i o których materiały reklamowe sami zabiegaliśmy.

Jeśli Ty i Twoja Instytucja chcielibyście zaistnieć na naszych spotkaniach, a nie możecie dołączyć do Klubowej Kopalni Pomysłów, to zapraszamy do kontaktu. Porozmawiamy o możliwych wariantach współpracy i na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie.

Przed wysyłką koniecznie uzgodnij z nami jakie materiały planujesz umieścić w paczce. Materiały, które pewnie wykorzystałbyś w Twojej instytucji, a które nie pasują do Klubowej Kopalni Pomysłów będziemy musieli wyrzucić... Szkoda lasów i dźwigających paczki kurierów.

Nakład się skończył? Podeślij wersję elektroniczną!

Możesz też dołączyć do internetowej wersji Klubowej Kopalni Pomysłów. Wystarczy, że umieścisz na Twojej stronie wersję PDF darmowego przewodnika/folderu/mapy/albumu  i wyślesz nam bezpośredni link, z którego można go pobrać. Dodamy go za darmo do utrzymywanej przez Fundację Ruszaj w Drogę! bazy elektronicznych przewodników po Polsce: