Na blogu pokazujemy najlepsze polskie atrakcje turystyczne i przekazujemy sprawdzone pomysły na zwiedzanie i spędzanie wolnego czasu w Polsce. Opisujemy tylko te miejsca, które odwiedziliśmy osobiście.
  Ruszaj w Drogę - Pozytywny przewodnik po Polsce

Blog Ruszaj w Drogę! powstał dla osób zainteresowanych zwiedzaniem Polski, poznawaniem jej turystycznych atrakcji, odkrywaniem regionalnych kultur i poznawaniem lokalnych społeczności. Internetowe przewodniki, relacje na blogu i opisy ciekawych miejsc w Polsce pełne są praktycznych wskazówek, ciekawostek i historii o ludziach, którym zależy na promocji polskiej turystyki.

Przejdź na Blog Ruszaj w Drogę:
Blog Ruszaj w Drogę!

Czytelnicy o blogu Ruszaj w Drogę!

 • Tacy ludzie powinni pisać przewodniki turystyczne w dzisiejszych czasach :) Kasiu i Maćku to piękne co w tym zakresie robicie! Ja i moja żona ( Kasia:) ) jesteśmy przewodnikami beskidzkimi i też uwielbiamy te tereny, ale mamy świadomość że potrzebne jest nowe spojrzenie, nowoczesne :)

  Marek, przewodnik beskidzki, stały czytelnik bloga
 • Uwielbiam ich opowieści :) Oczywiście regularnie zaglądam na ich profil na fb i na bloga. Audycja radiowe słucham zazwyczaj z nagrań, które udostępniają.

  Grzegorz, stały czytelnik bloga
 • Dziękuje za ten wspaniały blog, który otworzył mi oczy na skarby jakie mam pod nosem, w tym roku na pewno zwiedzę większość z zamków Dolnego Śląska bo zachęcacie do tego koncertowo. Pozdrawiam i będę zaglądać, jestem Waszą fanką od pierwszego wyświetlenia strony!!!!

  Beata, stała czytelniczka bloga
 • Wasz blog to najlepsze na co było mi dane natrafić ostatnio we "wszechwiedzącym" internecie. Słowo daję! Zwykle powstrzymuję się od tego typu komentarzy ale w tym przypadku nie mogłem się powstrzymać. Bardzo treściwy i uporządkowany blog! Super!

  Kamil, stały czytelnik bloga
 • Superowość! Właśnie bodajże przedwczoraj słyszałam o Was w Radio Plus (tak tak, jak tylko usłyszałam o audioprzewodniku stworzonym przez blogerów, nie wiedzieć czemu, od razu pomyślałam o Was, jako stała czytelniczka:) ) Gratulacje i powodzenia we wszystkich projektach! :)

  Beata, stała czytelniczka bloga
 • Dzięki za szczegóły-"diabeł tkwi w szczegółach"-najczęściej w rzeczach niewinnych i niepozornych czego zwykle nie jesteśmy świadomi. Dziesiątki razy przechodziłem koło fontanny,nigdy nie zwróciłem uwagi na detale.

  Henryk, stały czytelnik bloga
 • Ja właśnie w tym roku zaczęłam czytać Waszego bloga i bardzo go lubię. Zainspirowaliście mnie do podróżowania po Polsce, widzę, że podróżować można nie tylko dla siebie ale przy okazji można opowiadać o tych miejscach - na blogu, ale nie tylko.

  Ania, stała czytelniczka bloga
 • Fenomenalny tekst i fotografie. Jestem zachwycony. O Wałbrzychu napisałem calą książkę -"Wałbrzyskie powaby", jest w niej kilka udanych tekstów, ale "Trzy kolory Wałbrzycha" to prawdziwe mistrzostwo świata. Miło mi, ze ktoś z zewnątrz potrafił dostrzec uroki i perspektywy tego miasta, o którym utrwaliła się w Polsce opinia "parszywej dziury"

  Stanisław Michalik, wałbrzyski bloger, autor książek i felietonów
 • Świetnie napisane, z pazurem i energią, dziękuję ! Jest więcej powodów [aby odwiedzić Pelplin], ale nikt do tej pory nie opisał tego tak zgrabnie, skondensowanie i z pazurem. :) Pozdrawiam serdecznie!

  Patryk Demski, Burmistrz Pelplina na Facebooku o przewodniku po Pelplinie
 • Zmiana. Zmiana w mówieniu o Wałbrzychu. Zmiana w postrzeganiu Wałbrzycha. Zmiana w pisaniu o Wałbrzychu. Te słowa mówią same za siebie. Koniecznie przeczytajcie. Ruszaj w Drogę w punkt! Wałbrzych dziękuje i pozdrawia!

  Magdalena Wach, Wałbrzych Kopalnia Możliwości na Facebooku o "Trzech Kolorach Wałbrzycha"

Statystyki bloga

Ruszaj w Drogę! to największy blog podróżniczy piszący tylko i wyłącznie o Polsce i jeden z największych blogów podróżniczych w Polsce:

 • blog podróżniczy piszący tylko i wyłącznie o Polsce
 • 2-gi najczęściej czytany blog podróżniczy w Polsce [raport]
 • w TOP10 blogów podróżniczych o największym potencjale marketingowym [raport]
 • nominowany do nagrody "Podróżnik Online" magazynu National Geographic Traveler za twórcze wykorzystywanie mediów społecznościowych
 • 9 tys. subskrybentów blogowego newslettera
 • 1 mln czytelników (UU) każdego roku począwszy od 2017 r.
 • 2,6 mln odsłon w 2017 roku
 • ponad milion czytelników (UU) w latach 2013-2015
 • miesięcznie w zasięgu 70-90 tys. czytelników, w wakacje 150-200 tys. (UU)
 • 21 minut(!) - średni czas spędzany przez czytelników na czytaniu jednego przewodnika na naszym blogu
 • 404 tys. UU przeczytało nasz przewodnik o Bieszczadach, 270 tys. UU - przewodnik po Gdańsku, 183 tys. UU - przewodnik po Wiśle, 135 tys. UU - Gdynię
 • ponad 500 wpisów, w tym 65+ przewodników i 80+ felietonów o polskiej turystyce
 • ponad 55 tys. Fanów na Facebooku, 1400 obserwatorów na Twitterze, 6500 na Instagramie i ponad 16 000 zdjęć umieszczonych w sieci (stan na 07/2019)
 • udane współprace z organizacjami turystycznymi (ROT/LOT), samorządami i organizacjami pozarządowymi z całej Polski - zobacz poprowadzone kampanie 

Blog Ruszaj w Droge - Analytics rok 2017Statystyki bloga Ruszaj w Drogę - lipiec 2017Statystyki bloga Ruszaj w Drogę - 3 miliony czytelnikówBlog Ruszaj w Drogę - sierpień 2018. Dane demograficzne - wiek i płeć.Facebook Ruszaj w Droge - Dane demograficzne grudzień 2018 (43,9 tys Fanów)Blog Ruszaj w Drogę - sierpień 2018. Dane demograficzne - lokalizacja.Blog Ruszaj w Drogę - sierpień 2018. Dane demograficzne - zainteresowania.

Formaty na blogu Ruszaj w Drogę!

Blog Ruszaj w Drogę! to 9 sekcji tematycznych:

Autorzy bloga Ruszaj w Drogę!

Autorami bloga są Kasia i Maciej Marczewscy - małżeństwo pasjonatów, założycieli Fundacji Ruszaj w Drogę!, autorów cyklu prezentacji podróżniczych o Polsce i Klubu Ruszaj w Drogę! integrującego osoby zainteresowane odkrywaniem Polski. Od 2009 roku spędzają każdą wolną chwilę na odkrywaniu Polski i polskich atrakcji turystycznych.

Kasia i Maciej MarczewcyKasia i Maciej Marczewcy - Ruszaj w Drogę!

Kasia i Maciej współpracują z organizacjami turystycznymi, samorządami i podmiotami zajmującymi się promocją turystyczną z wszystkich polskich województw. Na Ruszaj w Drogę! dzielą się podróżniczymi pomysłami i własnymi doświadczeniami z drogi. Udowadniają, że przy dobrej organizacji i minimalnym wysiłku można w Polsce cudownie odpocząć, zrelaksować się i odkryć niesamowite miejsca, niekoniecznie z kanonu książkowych przewodników.