Czy branża turystyczna wie, czego naprawdę oczekuje polski turysta? Co czuje, gdy po raz setny czyta o "szerokiej gamie różnorodnych atrakcji", "malowniczych wzgórzach" i "miejscach, w których nie może go zabraknąć"? Co powie na wysokie ceny wejść do atrakcji, płatne parkingi, niezrozumiałe lub niedostępne przewodniki, czy źle oznakowane trasy? Co zrobi, gdy całoroczne oszczędności wyda na nocleg w miejscu, które w rzeczywistości nie wygląda tak dobrze jak na zdjęciach, albo gdy przekona się, że system hotelarskich gwiazdek w Polsce to fikcja? Jak się zachowa, gdy zastanie informację turystyczną zamkniętą w weekend?

Kasia i Maciej Marczewscy - Klub Polskiego Podróżnika

Może potrzeby turystów wcale nie są takie oczywiste? Może nikt się nad nimi nie zastanawia, bo wszyscy zajęci są podążaniem za nowoczesnymi technologiami? Podpowiadamy jak ułożyć ofertę dla turystów i jak prowadzić działania promocyjne w sieci. Szkolimy z komunikacji przyjaznej podróżującym, pokazujemy dobre przykłady i zachęcamy do włożenia wysiłku, żeby to, co jest dobre, robić jeszcze lepiej.

Zapraszamy na nasze prezentacje i całodniowe szkolenia

Jesteśmy głosem indywidualnych turystów w branży. Od 2009 roku zwiedzamy Polskę i wcielamy się w rolę turystów. Osobiście korzystaliśmy z setek map, przewodników, ulotek. Porównujemy je z łatwością i doskonale wiemy, jakie rozwiązania sprawdzają się w zwiedzaniu, a z czego powinno się jak najszybciej zrezygnować.

Dzięki małym zmianom, odpowiedniej narracji i przy minimalnych kosztach, z nikomu nieznanego małego bloga o wycieczkach po Polsce, stworzyliśmy największy blog podróżniczy o Polsce - pełnowartościowy internetowy przewodnik Ruszaj w Drogę!, z którego każdego roku korzysta milion polskich turystów.

Zwiedziliśmy kilkaset miejsc w Polsce i doskonale widzimy z jakimi problemami borykają się turyści. Od czterech lat współpracujemy z samorządami i organizacjami turystycznymi, z którymi realizujemy wspólne kampanie krajoznawcze. Dostrzegamy dobre przykłady, które wyznaczają trendy i wyłamują się z morza turystycznej przeciętności, i chętnie się nimi dzielimy.

Jesteśmy do dyspozycji. Czujesz, że w końcu nadszedł czas, żeby opowiedzieć o tym, o czym nikt nie mówi? Szukasz kogoś, kto opowie o turystycznych wartościach, prawdziwych motywacjach, prawidłowym podejściu, ale także o błędach, które bardzo łatwo można poprawić? Przyjedziemy, doradzimy, poprowadzimy całodniowe szkolenie lub prezentację.

Nasze szkolenia i prezentacje

Szkolenia całodniowe:

Warsztaty 3 godzinne:
  • Instagram Stories w turystyce. Jak przez historie zza kulis angażować turystów i mieszkańców?

Wykłady dla uczelni i szkół turystycznych:
  • Turystyka kulturowa, a odradzająca się tożsamość regionalna? [1 x 60 min]


Prezentacje na targi i spotkania branżowe:
  • Jak zostać Jego bohaterem? Co zrobić, żeby Turysta nas pokochał? [60 min]
  • Hotel + Restauracja + Region 2.0 - jak mądrze je promować? [60 min]
  • Od pasji do Fundacji. Jak zbudowaliśmy markę docierającą rocznie do miliona turystów? [60 min] [PL/ENG]
  • Mam blog. I co dalej? Jak zbudować portfolio produktów poza blogiem? [60 min]

Warsztaty dla młodzieży (liceum+):