Chcesz stworzyć przewodnik, turystyczny folder, ulotkę lub artykuł na stronę internetową albo do magazynu? Szukasz kogoś, kto pomoże Ci go napisać? Mamy unikatowe doświadczenie w pisaniu tekstów turystycznych na zlecenie. Zobacz, czym wyróżnia się nasz turystyczny copywritingFundacja Ruszaj w Drogę! specjalizuje się w pisaniu turystycznych tekstów o Polsce. Napisaliśmy ponad 500 rozdziałów internetowego przewodnika na blogu ruszajwdroge.pl i wydaliśmy 6 turystycznych przewodników. Wiemy, jak pisać dobrze, konkretnie, z korzyścią dla turysty i jak tworzyć internetowe teksty pod SEO. Dzięki współpracy z nami sprawisz, że turysta pokocha to, co dla niego przygotowałeś. 

1. Copywriting na zlecenie. Co możemy dla Ciebie napisać?

Potrafimy stworzyć dowolny tekst turystyczny, który dotyczy Polski i jej atrakcji, a także szerzej - podróżowania, planowania wycieczek i promowania ciekawych miejsc. Naszym znakiem rozpoznawczym są turystyczne foldery przewodniki o Polsce, które piszemy i wydajemy samodzielnie oraz na zlecenie samorządów i organizacji turystycznych. 

W szczególności możemy dla Ciebie przygotować:
 • Folder turystyczny lub ofertę turystyczną
 • Przewodnik po polskim regionie
 • Artykuł turystyczny lub podróżniczy o Polsce do magazynu, gazety, książki, albumu
 • Tekst turystyczny na stronę internetową

Folder turystyczny na zamówienie

W przypadku przewodników i folderów turystycznych nie tylko piszemy teksty, ale możemy je dla Ciebie opracować i zaprojektować w całości, od A-Z. Te publikacje powstają po naszej wizycie w regionie i osobistym sprawdzeniu atrakcji oraz zaplanowaniu i opracowaniu gotowych wycieczek (oferty turystycznej). 

Otrzymasz od nas nie tylko wersję PDF do druku i dalszej dystrybucji, ale mamy także opcję druku „pod drzwi”, dzięki której dostarczamy gotowy wydrukowany folder lub przewodnik pod wskazany adres. Zajmujemy się całym procesem wydania - od koncepcji, opracowania, pracy w terenie, audytu, pisania tekstów i korekty, robienia zdjęć, projektu graficznego po wydruk, a nawet promocję. 

 • Zapytaj Macieja o ofertę na folder turystyczny lub przewodnik. Napisz na kontakt[malpa]ruszajwdroge.pl lub zadzwoń: 506 75 65 99 

2. Co wyróżnia teksty i przewodniki pisane przez Fundację Ruszaj w Drogę!? Skuteczny copywriting

Podejmujemy się głównie dużych zleceń, piszemy długie teksty na zamówienie, a naszą ofertę kierujemy do wszystkich podmiotów, które uczestniczą w promocji turystyki w Polsce. 

Na współpracy z nami skorzysta:
 • Regionalna i lokalna organizacja turystyczna
 • Samorząd (miasto, gmina, gmina wiejska, powiat, województwo)
 • Biuro podróży i przewoźnik
 • Turystyczny serwis internetowy
 • Wydawca prasy i publikacji drukowanych
 • Firma lub agencja tworząca turystyczną publikację

Układamy gotowe plany podróży

W odróżnieniu od innych firm piszących przewodniki na zamówienie, w naszych opracowaniach nie podajemy spisu atrakcji i nie powielamy opisów z Wikipedii. Nie zamawiamy tekstów u innych autorów, ale sami piszemy angażujące i praktyczne teksty na bazie własnych doświadczeń, które zdobyliśmy w drodze. Mamy bogate doświadczenie, bo po Polsce jako turyści podróżujemy już od 13 lat. 

Piszemy teksty pod SEO

Turystyczne teksty do internetu piszemy z uwzględnieniem zasad SEO, którego świadomość w branży turystycznej wciąż jest niewielka. Widzimy to po analizie tekstów turystycznych w internecie. Brak znajomości SEO wśród twórców treści internetowych, w szczególności na strony samorządów, sprawia, że teksty pisane na zlecenie nie trafiają do adresatów, a tym samym pieniądze wydawane na ich powstanie są marnotrawione. Turyści poszukujący w przeglądarce Google pomysłów na zwiedzanie, nie znajdują bowiem treści przygotowanych przez gminę czy organizację turystyczną.

Tworzymy angażujące teksty, które turyści kochają

Nasze teksty i książki odwołują się do emocji i doświadczeń, jednocześnie przekazując merytoryczną wiedzę w ciekawej, prostej i dynamicznej formie. Nasz copywriting pozbawiony jest turystycznego żargonu. To nie sucho opisane atrakcje, ale ciekawie opracowane pomysły na zwiedzanie, które wyciągają z domu najbardziej opornych turystów.

Przeanalizowaliśmy setki turystycznych publikacji i stron internetowych

Także tych renomowanych firm i wydawnictw - i widzimy w nich powielane błędy. Wiemy, że turystów i odbiorców takich treści nie przekonają już teksty z przewodników z ubiegłego wieku o walorach przyrodniczych, ciekawej florze i faunie oraz malowniczych wzgórzach. Nie wystarczą już zapewnienia o domowej atmosferze, pysznej kuchni i o tym, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie wyróżnią z tłumu informacje o pokryciu dachowym z XIX wieku, cudownym obrazie w prezbiterium, ani wyjątkowej kolekcji dzieł autorstwa sławnego malarza

Jak te zwroty zastąpić? Napisz do nas - pomożemy!

 • Zadzwoń lub napisz do Macieja i zapytaj o ofertę: kontakt[malpa]ruszajwdroge.pl lub 506 75 65 99 
 • Nauczymy Cię jak napisać dobry przewodnik - sprawdź ofertę szkolenia

3. Mamy doświadczenie! Uwielbiamy turystyczny copywriting

Skąd wiemy jak napisać dobry przewodnik i tekst turystyczny? 

Bo sami jesteśmy turystami i wiemy, czego współczesny turysta potrzebuje. Przeszliśmy wszystkie etapy podróżowania po Polsce i doskonale znamy wątpliwości osób, które wybierają się w drogę. Podróżowaliśmy z dziesiątkami przewodników, które zasiewały w nas wątpliwości, nudziły i nie pomagały w podróży. Chcieliśmy to zmienić, dlatego zaczęliśmy pisać i wydawać własne książki.

Pisania nauczyliśmy się w praktyce i w teorii

Na naszym blogu ruszajwdroge.pl napisaliśmy ponad 500 turystycznych tekstów i każdy może prześledzić drogę jaką przeszliśmy, doskonaląc swoje umiejętności. Milion turystów, którzy co roku czytają nasze przewodniki na blogu, dały nam najlepszy i bezpośredni feedback pokazując nam, czego oczekują, co im się nie podoba, a co łapie ich za serce. 

Dużo piszemy i dużo czytamy

W pracy nad podróżniczymi tekstami wykorzystujemy doświadczenie wyniesione z pracy w firmach internetowych, 13-letniego doświadczenia w blogosferze oraz znajomości mediów społecznościowych. Wyznajemy zasadę, że dobrze pisze tylko ten, kto dużo czyta. Co roku czytamy dziesiątki książek, a biblioteka naszej Fundacji Ruszaj w Drogę! cały czas się powiększa.

Profesjonalny copywriter. Praktykę podpieramy teorią

Praktyczne umiejętności podpieramy teorią i wiedzą zdobytą na studiach podyplomowych Copywriting, storytelling i content marketing w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Nieustannie szkolimy się z pisania tekstów pod SEO i z marketingu sieciowego, skutecznego przekazu i jego przystępności dla czytelników. Znamy wytyczne Google i Facebooka dotyczące jakości i optymalizacji treści w internecie, co dotyczy także tekstów turystycznych. 

Doskonale wiemy, jakich treści oczekują współcześni turyści. Każdy stworzony przez nas rozdział przewodnika wywołuje imponujące zaangażowanie w mediach społecznościowych liczone w setkach, a nawet tysiącach interakcji.

4. Zrealizowane projekty własne i na zlecenie - przewodniki, artykuły, rozdziały książek


W czerwcu 2019 roku wydaliśmy 140-stronicowy przewodnik "Ruszaj w Bieszczady. Twój przewodnik na 14 dni w Bieszczadach". Samodzielnie opracowaliśmy pomysł na przewodnik, projekt graficzny, teksty, mapy oraz zdjęcia. 
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady

W grudniu 2019 roku samodzielnie opracowaliśmy, napisaliśmy i wydaliśmy na zlecenie Starostwa Powiatowego w Świeciu pierwszy w Polsce tak praktyczny, angażujący i przełomowy przewodnik po polskim powiecie: 120-stronicowy przewodnik "Ruszaj w Powiat Świecki. Twój przewodnik na 10 dni w powiecie świeckim". Przewodnik dystrybuowany jest przez Starostwo na targach turystycznych oraz przez nasz sklep internetowy z przewodnikami. 
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady


W sierpniu 2021 roku ukazał się nasz najnowszy 170-stronicowy przewodnik „Ruszaj na Mazury”, w którym opracowaliśmy plan zwiedzania na 7 dni oraz jako pierwsi w tak kompleksowy i pozbawiony ideologii sposób opisaliśmy historię Mazur i Mazurów. W naszej pracy korzystaliśmy z pomocy merytorycznej specjalisty z Mazur. 

Ponadto wydaliśmy 3 małe przewodniki - foldery turystyczne na zlecenie samorządów i organizacji turystycznych: 

Nasze artykuły i wywiady pojawiają się w gazetach i turystycznych magazynach. Jesteśmy szczególnie dumni z napisanych przez nas 11 turystycznych opowieści bazujących na najnowszych trendach w storytellingu, które trafiły do ekskluzywnego albumu pt. "Piękna i smaczna" popularyzującego Wschodnią Polskę. Dużo radości sprawiło nam też przygotowanie tekstów o Kaszubach i Bieszczadach do ekskluzywnego magazynu MONOGRAM.

Gościnnie piszemy teksty do książek wydawanych przez innych twórców. Napisaliśmy własne rozdziały do książek: „Łódzkie dla każdego!” Kamili i Pawła Florczak (readyforboading.pl), „Sekretna Polska. Przewodnik Nieoczywisty” (wyd. Pascal) oraz „Europa na czterech kółkach” (wyd. Pascal).

5. Nagrody i wyróżnienia za przewodniki napisane przez Ruszaj w Drogę!


Naszą pierwszą drukowaną publikację "Ruszaj w Drogę na Kociewie" dla LOT KOCIEWIE wyróżniło jury konkursu o medal Mercurius Gedanensis na Free Time Festiwal w Gdańsku. Publikację można dostać za darmo w informacjach turystycznych na Kociewiu lub otrzymać jako gratis do zestawów przewodników w Sklepie Fundacji Ruszaj w Drogę!

Przewodnik „Ruszaj na Kociewie Świeckie” docenił w konkursie Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który Powiatowi Świeckiemu, dla którego napisaliśmy tę książkę, przyznał Wyróżnienie za działalność na rzecz rozwoju turystyki - ODKRYWCA 2020!

Przewodnik „Ruszaj na Mazury” został wyróżniony przez Mazury PTTK Sp. z o.o. w 29 Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej. 

6. Korzyści dla zamawiającego tekst turystyczny na zlecenie

Dobry, skuteczny, praktyczny i angażujący tekst oferty turystycznej, ulotki, folderu, drukowanego przewodnika lub opisu na stronie internetowej sprawi, że turysta chętnie przyjedzie do Twojej atrakcji lub regionu oraz doceni Twój profesjonalizm. 

Jakie jeszcze korzyści zamawiający odniesie przy współpracy z nami?
 • Skuteczne wypromowanie regionu i atrakcji turystycznych
 • Zwiększenie zaangażowania w sieciach społecznościowych - turyści chętnie dzielą się dobrymi treściami turystycznymi, komentują je, lajkują i polecają
 • Terminowe, profesjonalne, napisane pod SEO treści w internecie
 • Sprawdzone, merytoryczne, aktualne treści przewodników dostosowane do sposobu, w jaki turysta je odbiera
 • Dodatkowa promocja stworzonych przez nas treści w naszych kanałach społecznościowych i sklepie Fundacji Ruszaj w Drogę!
 • Ciekawe, aktualne, nieszablonowe artykuły do gazet, albumów i magazynów, pokazujące interesujące miejsca

7. Kto pisze treści na zamówienie w Fundacji Ruszaj w Drogę!

Zaletą tekstów tworzonych przez zespół Ruszaj w Drogę! jest to, że tworzą je razem Kasia i Maciej Marczewscy - blogerzy, autorzy i wydawcy przewodników, założyciele Fundacji Ruszaj w Drogę!, której statutowym celem jest turystyczna promocja Polski i jej atrakcji.

Dobry copywriter

Choć specjalistką od copywritingu turystycznego w Fundacji Ruszaj w Drogę! jest Kasia, to koncepcja tekstów, pomysły, sprawdzanie i korektę robi wspólnie z Maciejem. W tym duecie sprawdza się powiedzenie, że „co dwie głowy to nie jedna”. Dlatego Kasia i Maciej pracują wspólnie nadając swoim projektom copywriterskim unikatową jakość

Kreatywny copywriter

Kasi w pisaniu merytorycznych tekstów pomaga doświadczenie prawniczki, która ukończyła podyplomowe studia pt. Copywriting, storytelling i content marketing w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Maciej do tekstów wnosi logiczną strukturę i uporządkowanie, które potem doceniają turyści. To unikatowe połączenie naszych umiejętności daje wyjątkowo kreatywny copywriting.

Ich bloga o podróżach po Polsce ruszajwdroge.pl co roku czyta ponad milion turystów. Dla swoich sympatyków Marczewscy stworzyli darmowy mailowy Kurs Ruszaj w Drogę! o polskich regionach, a w sieciach społecznościowych śledzi ich łącznie prawie 60 tysięcy osób. Kasia i Maciej Marczewscy piszą turystyczne artykuły, przewodniki, e-booki i nagrywają turystyczny Podcast Ruszaj w Drogę! 

Dla samorządów i organizacji turystycznych już od 10 lat Marczewscy opracowują kampanie turystyczne z nastawieniem na potrzeby turysty. Dzięki ich pracy i pomysłom turyści skupieni wokół Fundacji Ruszaj w Drogę! dowiedzieli się, gdzie jest Kociewie, jakie atrakcje zwiedzić na Pałukach, czym różnią się Warmia i Mazury, i jak zwiedzać Żuławy.

 • Zadzwoń do Macieja i zapytaj o szczegóły oferty: 506 75 65 99 

8. Potrzebny Ci profesjonalny copywriter? Jak wygląda przykładowy tekst? Sprawdź, jak piszemy

Na naszym blogu ruszajwdroge.pl znajdziesz setki artykułów, dzięki którym przekonasz się, jak piszemy. Potraktuj je jak tekst próbny. W szczególności polecamy Ci te teksty, które napisaliśmy na zlecenie:

9. Copywriting turystyczny w praktyce. Warunki współpracy

Zapraszamy do współpracy! Oto kilka praktycznych zasad, którymi kierujemy się w naszej działalności:

 • Zawsze podpisujemy umowę na copywriting turystyczny
 • Chętnie realizujemy zlecenia kompleksowe, duże, pracochłonne, trudne i takie, przy których przydadzą się nasze unikatowe doświadczenie i umiejętności
 • Licencję lub prawa autorskie (w zależności od zlecenia) przekazujemy po opłaceniu całego zamówienia i dotyczą one wskazanych pól eksploatacji. Gwarantujemy, że Fundacja posiada prawa do udzielenia licencji lub przeniesienia praw autorskich. Teksty i zdjęcia są naszego autorstwa.
 • Bierzemy odpowiedzialność za nasze słowa i podpisujemy się jako autorzy
 • Przy największych zleceniach pobieramy zaliczkę
 • Wynagrodzenie określamy ryczałtowo - zamawiający z góry zna kwotę, jaką zapłaci za zlecenie. Do wynagrodzenia doliczamy podatek VAT. Fundacja wystawia faktury VAT.
 • Zlecenia realizujemy na bieżąco, teksty tworzymy najszybciej jak to możliwe
 • Zapytaj o ofertę: napisz na kontakt[malpa]ruszajwdroge.pl lub zadzwoń: 506 75 65 99 

10. Szkolenia z copywritingu turystycznego - jak napisać folder turystyczny i przewodnik?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat błędów powielanych w przewodnikach, chętnie opowiemy Ci o nich i nauczymy Cię, jak sobie z nimi poradzić na szkoleniu ze skutecznego marketingu turystycznego:

Planujesz napisać przewodnik, artykuł lub turystyczny folder? Zróbmy to razem. Zapraszam do kontaktu!

Maciej Marczewski 
Fundacja Ruszaj w Drogę!  
Tel: 506 75 65 99