Dołącz do Grona Przyjaciół Wspierających działania statutowe Fundacji Ruszaj w Drogę! Co roku pomagamy ponad 1 milionowi turystów układać plany wycieczek i odkrywać z nimi Polskę. Pomóż nam utrzymać bloga z darmowymi przewodnikami: www.ruszajwdroge.pl, prowadzić darmowy mailowy Kurs Ruszaj w Drogę!, wydawać nowoczesne przewodniki z pomysłami na jednodniowe wycieczki po Polsce oraz nagrywać turystyczne audycje o Polsce (Podcast Ruszaj w Drogę!), których każdy za darmo posłucha na blogu i w popularnych aplikacjach do podcastów: www.ruszajwdroge.pl/002.

Naszą misją jest skuteczne zachęcanie ludzi do podróżowania po Polsce i odkrywania jej największych atrakcji oraz poznawania jej prawdziwej historii wolnej od stereotypów. Wspieramy regionalne społeczności i promujemy świadome podróżowanie. Udzielając finansowego wsparcia, popierasz misję Fundacji.

Jak przekazać darowiznę?

Możesz wpłacić darowiznę szybkim lub standardowym przelewem na konto Fundacji. Pamiętaj o odpowiednim tytule przelewu: "Darowizna na realizację celów statutowych Fundacji". Dzięki niemu możesz odliczyć od podatku tę darowiznę w formularzu rocznego zeznania podatkowego. Możesz też skorzystać z formatki szybkiego przelewu lub druku wpłaty na poczcie, które dodaliśmy poniżej.
Dane do przelewu:
Fundacja Ruszaj w Drogę!
Ul. Zielone Wzgórze 25
83-330 Pępowo
51 1750 0012 0000 0000 3348 8726 (Bank BNP Paribas Polska)
tytuł przelewu: "Darowizna na realizację celów statutowych Fundacji"

Na co przeznaczamy darowizny?

  • W 2019 roku uzbieraliśmy 100% kwoty (1464 zł) potrzebnej na to, aby nasz blog www.ruszajwdroge.pl mógł działać przez 2019 rok, 100% kwoty (1272 zł) niezbędnej do rocznego działania darmowego Kursu Ruszaj w Drogę! oraz 82% kwoty (4850 zł), która pozwoliła nam wydrukować i sprzedawać w sklepie nasz pierwszy drukowany przewodnik "Ruszaj w Bieszczady"
  • W 2020 roku ponownie uzbieraliśmy 100% środków na działanie naszego bloga w internecie - na ten cel zebraliśmy kwotę 1464 zł - oraz 39% środków na roczne działanie darmowego Kursu Ruszaj w Drogę! - na ten cel zebraliśmy 993 zł. Dodatkowo darowizny otrzymane w ostatnim kwartale 2020 r. przeznaczyliśmy na nagranie 5 odcinków Podcastu Ruszaj w Drogę!, które ukazały się w 2021 roku.
  • W 2021 roku ponownie uzbieraliśmy 100% środków na roczne działanie darmowego Kursu Ruszaj w Drogę!, z którym docieramy rocznie do tysięcy nowych osób poznających polskie regiony - na ten cel zebraliśmy 3.173,40 zł. Za pozostałe darowizny w kwocie 672,08 zł opłaciliśmy platformę, na której publikujemy turystyczne Podcasty Ruszaj w Drogę! Darowizny pokryły 80% kosztów utrzymania podcastów na tej platformie. Dzięki temu co miesiąc setki nowych turystów za darmo słucha turystycznych audycji o tym, co warto zobaczyć w Polsce.
  • W 2022 roku zebrane darowizny ponownie chcemy przeznaczyć na dalsze funkcjonowanie darmowego Kursu Ruszaj w Drogę! (na ten cel potrzebujemy 1.512,90 zł) oraz na opłacenie platformy umożliwiającej słuchanie turystycznych Podcastów Ruszaj w Drogę! (845,96 zł), a także na działanie podróżniczego bloga ruszajwdroge.pl z darmowymi pomysłami na wycieczki po Polsce (1.550 zł). Po opłaceniu tych podstawowych kosztów będziemy chcieli nagrywać dalsze podcasty - jeśli uda nam się zebrać dodatkową kwotę 1107 zł, to przeznaczymy ją na nagranie 3 kolejnych odcinków Podcastu Ruszaj w Drogę! 
Prosimy, wpłać darowiznę i pomóż realizować misję Fundacji - żeby jak najwięcej osób podróżowało po Polsce i odkrywało jej różnorodność.


Zostań Stałym Darczyńcą Fundacji Ruszaj w Drogę!

Dołącz do Klubu Stałych Darczyńców i wzmacniaj regularnie Fundację Ruszaj w Drogę! W ten sposób razem będziemy budować społeczność świadomych turystów, promować polską turystykę i pomożemy Polakom samodzielnie organizującym swoje wycieczki.

Nasi Stali Darczyńcy zawsze jako pierwsi otrzymują nasze nowe drukowane przewodniki i inne niespodzianki, które regularnie im wysyłamy, jeśli tylko znamy adres :D Z radością opiekujemy się Stałymi Darczyńcami – nasze telefony i maile są dla nich zawsze dostępne. Pomagamy im w zaplanowaniu wycieczki, osobiście doradzamy miejsca na nocleg, podpowiadamy, co warto zobaczyć w okolicy. Służymy naszymi turystycznymi kontaktami – do przewodników, informacji turystycznych i osób promujących turystykę w regionie.

Już trzykrotna regularna wpłata darowizny będzie dla nas sygnałem, że chcesz zostać naszym Stałym Darczyńcą. Dodatkowo napisz do mnie maila na adres: [email protected] z potwierdzeniem, że przystępujesz do Klubu Stałych Darczyńców Fundacji Ruszaj w Drogę! Będę przeszczęśliwa, gdy dostanę od Ciebie taką wiadomość.

Aby Twoje darowizny regularnie wpływały do Fundacji Ruszaj w Drogę!, w swoim koncie bankowym ustaw stałe zlecenie na kwotę, na której wpłatę w tej chwili możesz sobie pozwolić. Dane do przelewu są następujące:
51 1750 0012 0000 0000 3348 8726 (Bank BNP Paribas Polska)
tytuł przelewu: "Darowizna na realizację celów statutowych Fundacji"
Fundacja Ruszaj w Drogę!, ul. Zielone Wzgórze 25, 83-330 Pępowo

Co mówią o nas nasi Stali Darczyńcy?


Pomagamy Fundacji Ruszaj w Drogę, ponieważ chcemy, żeby każdy, kto szuka pomysłów na zwiedzanie Polski zaczynał od bloga ruszajwdroge.pl oraz wydawanych przez nią przewodników. Oraz żeby proponowane, często nieoczywiste atrakcje, weszły do „turystycznego kanonu”. 
- Gosia i Rafał, podróżują z trójką maluchów

Jesteście dla mnie wsparciem duchowym i inspiracją do kolejnych wyjazdów. Korzystam z turystycznych folderów, którymi nas obdarzacie. Dzięki Wam zrealizowałam już wyjazdy dla moich uczestników m.in. na Warmię, Żuławy, Powiśle, Podlasie oraz do Gniezna, Słupska i Ustki.
- Marzena, wspiera Fundację Ruszaj w Drogę już od dwóch lat

Pomagam Fundacji Ruszaj w Drogę!, ponieważ powstała ona z inicjatywy ludzi zakręconych na punkcie promowania turystyki w Polsce.

- Maria, uwielbia podróżować z rodziną - zwiedzili już Karpacz, Ogrodzieniec i Bieszczady


Przekaż nam 2% wartości Twoich internetowych zakupów.

Pomagaj nam przekazując przez cały rok 2% wartości Twoich internetowych zakupów. Za zakupy zapłacisz tyle co zawsze, a nasza Fundacja Ruszaj w Drogę! otrzyma w darowiźnie 2% wartości Twoich zakupów. Oto, co musisz zrobić, aby pomagać nam w ten sposób:

Pomagaj Fundacji Ruszaj w Drogę! na FaniMani

W akcji bierze już udział ponad 1000 najbardziej popularnych sklepów internetowych. Możesz nam przekazywać darowiznę (nie dopłacając do zakupów!)  za każdym razem, gdy kupujesz przez Internet na przykład: jedzenie z restauracji na wynos, zakupy grupowe, zakupy na Allegro, artykuły spożywcze, meble, sprzęt rtv/agd, odzież, książki, wyposażenie domu, artykuły sportowe, wyposażenie biurowe, biżuterię, bilety lotnicze i noclegi. [lista obsługiwanych sklepów]

Zbieranie darowizn umożliwia nam Fundacja i Serwis FaniMani, który wspiera Fundacje takie jak nasza. Jeśli przed pierwszymi zakupami klikniesz w poniższy link i założysz z niego darmowe konto w FaniMani (warto, bo będziesz widzieć wszystkie Twoje przekazane darowizny), to po pierwszych Twoich zakupach, nasza Fundacja dostanie dodatkowe 5 zł :) A gdy zainstalujesz przypominajkę, to dostaniemy kolejną złotówkę :)

Jeśli nie chcesz czekać na zakupy, możesz też przekazać darowiznę w standardowy sposób - przelewem na konto Fundacji :) Dzięki za każdą złotówkę!

Czym zajmuje się Fundacja Ruszaj w Drogę?

W ramach działalności statutowej, za darmo dla każdego turysty:
  • na Blogu www.ruszajwdroge.pl promujemy najciekawsze miejsca w Polsce, przybliżamy ich historię i pokazujemy kulturę odradzających się społeczności regionalnych: m.in. Kaszubów, Kociewiaków, Warmiaków
  • w Klubie Ruszaj w Drogę! na turystycznych spotkaniach i prezentacjach przekazujemy sprawdzone pomysły na wycieczki po Polsce. (kalendarz spotkań)
  • w mailowym w Kursie Ruszaj w Drogę! pokazujemy gdzie warto pojechać, popularyzujemy wiedzę o Polsce, polskich regionach i najlepszych atrakcjach turystycznych
Dzięki darowiznom chcemy dalej odkrywać Polskę, pisać praktyczne przewodniki, opowiadać o najciekawszych miejscach i promować sprawdzone pomysły na wycieczki po Polsce. Bardzo Ci dziękujemy!
Projekty Fundacji: Baza darmowych e-przewodników po PolsceRuszaj w Drogę: Fundacja, blog i Klub PodróżnikaRuszaj w Drogę: prezentacje o Polsce

Twoja Firma Partnerem Fundacji

Przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę dla Firm, które chcą wnieść wkład w kreowanie Mody na Polskę:

Kontakt

Napisz do nas

FUNDACJA Ruszaj w Drogę!

ul. Zielone Wzgórze 25 83-330 Pępowo, poczta Żukowo woj. pomorskie, POLSKA
NIP 589-202-45-08 REGON 3644 92 633 KRS 0000 618 990 BNP Paribas
51 1750 0012 0000 0000 3348 8726