Wypracowaliśmy model dedykowanej wizyty studyjnej, który pomaga nam skupić się na poznawaniu regionu i na zgromadzeniu wystarczającej ilości materiałów do opracowania nowego przewodnika na największym blogu podróżniczym o Polsce i prezentacji podróżniczej Klubu Ruszaj w Drogę!. Ten model zapewnia swobodę w doborze miejsc, autentyczność kampanii oraz atrakcyjne rezultaty dla Organizatora.

Kampania Kociewia na blogu Ruszaj w Drogę

Model współpracy

Dedykowana wizyta studyjna jest przeciwieństwem wizyt grupowych organizowanych dla dziennikarzy. Wspólnie z Organizatorem planujemy 10 dni w regionie, w trakcie których poruszamy się własnym autem według ustalonego wcześniej planu.

Prowadzimy relację na żywo, a po powrocie tworzymy własną, subiektywną relację z odwiedzonego regionu. Możemy w niej wyróżnić najciekawsze atrakcje i miejsca, które będą najbardziej wartościowe dla naszych czytelników.

Pierwsza zbiorcza relacja z wizyty studyjnej pojawia się u nas na blogu w ciągu 1-3 tygodni po powrocie z wizyty. Kolejne miejsca opisujemy przez kolejne tygodnie/miesiące na blogu.

Współpraca z województwem śląskim - ranking i wpisy tematyczne na blogu

Wsparcie Organizatora

Na wizytę mamy tylko 10 dni. Dlatego potrzebujemy wsparcia w optymalnym zaplanowaniu wyjazdu i znalezieniu najbardziej wartościowych miejsc pasujących do naszych zainteresowań i do profilu bloga Ruszaj w Drogę!.

Chcielibyśmy poznać pasjonatów regionu i dobrych przewodników, którzy opowiedzą nam o swoim mieście/miejscu, w którym pracują. Potrzebujemy pomocy Organizatora, aby jak najlepiej wykorzystać czas, który przeznaczymy na poznawanie regionu.

Rezultaty nieszablonowej akcji z Małopolską Organizacją Turystyczną

Nasze zainteresowania

Nie interesuje nas polityka i biznesowe sukcesy samorządowców. Nie znamy się na kulinariach i nie jesteśmy sportowcami. Lubimy dobrze zjeść, ale nie czujemy się na siłach, żeby opisywać kuchnię regionalną i zachwalać aktywny tryb życia.

Interesuje nas różnorodność tematyczna polskich atrakcji i regionów. Wierzymy, że prawdziwym celem podróżowania po Polsce powinno być poszerzanie własnych horyzontów przez poznawanie historii Polski, odradzających się regionalnych tradycji, kultury, sztuki.

Na blogu Ruszaj w Drogę! promujemy turystykę kulturową, historyczną i edukacyjną. "Nie boimy się wejść do muzeum” i opisać swoich wrażeń na blogu. Interesują nas odradzające się regionalne kultury (np. Kaszubi, Kociewiacy, Mazurzy). Uwielbiamy poznawać regionalnych pasjonatów, którzy kochają miejsca, w których mieszkają i pracują oraz z zaangażowaniem o nich opowiadają.

Bardziej cenimy klimatyczne i spokojne miejsca noclegowe (agroturystyki z pomysłem) niż ekskluzywne hotele.

Na blogu Ruszaj w Drogę! nie piszemy o obiektach komercyjnych: miejscach noclegowych, restauracjach, centrach SPA i... aquaparkach.

Współpraca z Katedrą w Pelplinie

Relacja na żywo

W przeciwieństwie do mediów tradycyjnych, nasze zasięgi tylko rosną, a relacja z wizyty w regionie zaczyna się jeszcze przed przyjazdem na miejsce i żyje w Internecie na długo po zakończeniu wizyty studyjnej.

Każdą dłuższą wizytę w regionie zapowiadamy na naszym blogu, staramy się zainteresować nią lokalne media i zachęcić do kontaktu osoby z regionu.

Wizytę studyjną relacjonujemy na żywo na naszych profilach w mediach społecznościowych jeszcze przed przyjazdem:

• Facebook: postępy wycieczki i wrażenia "na gorąco"
  • Twitter: regionalne ciekawostki
  • Instagram: fabularyzowana filmowa Relacja na żywo InstaStories + zdjęcia najbardziej klimatycznych miejsc na profilu
Regionalne kampanie na spotkaniach Klubu Ruszaj w Drogę!

Rezultaty wizyty

Rezultaty jak i główne przesłanie wizyty studyjnej ustalamy z Organizatorem przed wyjazdem. Na miejscu weryfikujemy ustalone założenia i sprawdzamy atrakcyjność oferty turystycznej. Po powrocie z wizyty przygotowujemy relację w ustalonej postaci:

• Relacja "na gorąco" z wizyty studyjnej w naszych mediach społecznościowych
  • Pojedyncza relacja z wizyty studyjnej na blogu Ruszaj w Drogę!
  • Internetowy przewodnik po regionie na blogu Ruszaj w Drogę!
  • Relacje z ciekawych miejsc na blogu Ruszaj w Drogę!
  • Prezentacja podróżnicza o regionie w Klubie Ruszaj w Drogę!
  • Inny produkt turystyczny opracowany po wizycie studyjnej (np. audioprzewodnik, mapa, publikacja)

Audioprzewodnik po GdyniPodróżnicza prezentacja o regionieAudycja o Kociewiu w Radio Gdańsk

Inne rezultaty

Regularnie występujemy w mediach, udzielamy wywiadów i opowiadamy o naszych podróżach po Polsce. Nasz udział w wizycie studyjnej to szansa dla regionu na pojawienie się w tematycznych audycjach radiowych, w czasopismach przedrukowujących nasze przewodniki i na liście promowanych przez nas celów wycieczek po Polsce.

Tuż przed, lub po wizycie, możemy dodatkowo zorganizować jedną z naszych prezentacji branżowych lub specjalne dedykowane szkolenie ze Skutecznego Marketingu Turystycznego:
Radiowe opowieści o Polsce - nasza współpraca z Radiem Gdańsk

Przykłady udanej współpracy:

Dedykowaną 10-dniową wizytę studyjną organizowaliśmy przy współpracy z m.in.: LOT KOCIEWIE, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Małopolska Organizacja Turystyczna, Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna, LOT Kraina Zalewu Wiślanego.

Weekendową wizytę studyjną promującą mniejszy obszar organizowaliśmy m.in. z: LOT KOCIEWIE, Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, Lokalna Organizacja Turystyczna Pałuki, Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Program EDEN Polskiej Organizacji Turystycznej, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Miasto Opole.

Najciekawsze przewodniki, które powstały w ramach wizyt studyjnych:

Chcesz zostać Partnerem Przewodnika na naszym blogu i promować z nami polską turystykę?

Napisz do mnie lub zadzwoń. Chętnie odpowiem na Twoje pytania:

Maciej Marczewski

Fundacja Ruszaj w Drogę!

Więcej informacji

Chcesz wiedzieć więcej o nas, naszej Fundacji i akcjach krajoznawczych, które przeprowadziliśmy? Poklikaj: