• Promujemy polskie regiony na Festiwalach Podróżniczych
 • Warsztaty dla branży turystycznej
 • Warsztaty podróżnicze po Polsce - Kaszubski Szlak
 • Klub Ruszaj w Drogę! - Spotkania dla pasjonatów polskiej turystyki
 • Klub Ruszaj w Drogę! - Spotkania dla pasjonatów polskiej turystyki
 • Klub Ruszaj w Drogę! - Spotkania dla pasjonatów polskiej turystyki
 • Klub Ruszaj w Drogę! - Spotkania dla pasjonatów polskiej turystyki
 • Audioprzewodnik Gdynia na ucho
 • Klub Ruszaj w Drogę! - Spotkania dla pasjonatów polskiej turystyki
 • Prezentacje podróżnicze dla młodzieży gimnazjalnej
 • Ruszaj w Drogę! Fundacja Klub i Blog
 • Klub Ruszaj w Drogę! - Spotkania dla pasjonatów polskiej turystyki

Zaczęło się od pasji do zwiedzania i marzenia: żeby jeszcze więcej osób doceniało nasz kraj i podróżowało po Polsce.

Od 2009 roku wiele się wydarzyło. Własnymi siłami stworzyliśmy turystyczną markę docierającą do miliona turystów rocznie. Realizujemy kampanie promocyjne regionów, z sukcesami współpracujemy z samorządami i zaprzyjaźnionymi organizacjami turystycznymi z całej Polski, pomagamy w promocji miast i szlaków tematycznych, piszemy największy blog podróżniczy o Polsce, piszemy teksty turystyczne na zlecenie do ekskluzywnych przewodników, albumów i ofert turystycznych, prowadzimy prezentacje podróżnicze o Polsce i polskich regionach, opracowaliśmy dla bibliotek i ośrodków kultury cykl turystycznych spotkań autorskich, prowadzimy warsztaty i szkolenia dla branży turystycznej, jesteśmy autorami darmowego kursu krajoznawczego o ciekawych miejscach w Polsce, realizujemy własne projekty krajoznawcze i opowiadamy w mediach o pomysłach na wycieczki po Polsce.

Założyliśmy FUNDACJĘ "Ruszaj w Drogę!", żeby aktywnie pomagać w promowaniu Polski w Polsce.

Co robimy?

Promujemy turystykę w Polsce

Nasze działania

Prowadzimy własne projekty krajoznawcze w ramach działalności statutowej Fundacji. Środki pozyskiwane z działalności odpłatnej w całości przeznaczamy na realizację celów statutowych Fundacji: na popularyzację turystyki, krajoznawstwa i kreowanie Mody na Polskę.

Nasza oferta dla:

Za nami już 100+ spotkań podróżniczych o Polsce. Na każdej z 18 tematycznych prezentacji przekazujemy sprawdzone pomysły na wycieczki po Polsce, pokazujemy co warto zobaczyć, rozdajemy darmowe przewodniki i przybliżamy historię polskich regionów, społeczności i promujemy szlaki tematyczne.

Przeanalizowaliśmy tysiące map, folderów, przewodników i polskich stron internetowych i okazało się, że 90% z nich powiela te same błędy. Na całodniowym szkoleniu pokazujemy dziesiątki przykładów i pokazujemy sprawdzone sposoby na stworzenie idealnej publikacji, oferty turystycznej i opisu miejsca.

Jeteśmy głosem indywidualnych turystów w branży. Sami od 9 lat podróżujemy po Polsce, korzystaliśmy z setek map i przewodników. Na targach, szkoleniach i spotkaniach branżowych pokazujemy najlepsze przykłady z polskiego rynku i podpowiadamy jak sprostać rosnącym wymaganiom turystów.

Opracowaliśmy specjalną ofertę kampanii marketingu miejsc dla gmin, powiatów i organizacji turystycznych z całej Polski. Kampania obejmuje promocję na największym blogu podróżniczym o Polsce oraz filmową relację na żywo w mediach społecznościowych.

Opracowaliśmy specjalną ofertę kampanii marketingu miejsc dla turystycznych miejscowości i organizacji odpowiedzialnych za promocję szlaków tematycznych. Kampania obejmuje promocję na największym blogu podróżniczym o Polsce oraz filmową relację na żywo w mediach społecznościowych.

Twoja marka, produkt lub usługa może pojawić się na największym blogu podróżniczym o Polsce i w naszych mediach społecznościowych. Jeśli tylko lokowanie produktu i powiązana kampania marketingowa będzie wartościowa dla czytelników i wesprze działania statutowe Fundacji.

Twój hotel, hostel, agroturystyka lub inne miejsce noclegowe może pojawić sie blogu Ruszaj w Drogę! i w naszych mediach społecznościowych. Jeśli tylko lokowanie oferty będzie powiązane z kampanią marketingową regionu lub miejscowości i będzie wspierać działania statutowe Fundacji.

Chętnie dzielimy się 10-letnim doświadczeniem i angażujemy się w duże projekty, dla których kluczowy jest dobry copywriter turystyczny. Tworzymy na zlecenie praktyczne i angażujące teksty do oferty turystycznej, folderu, albumu, przewodnika, magazynu podróżniczego i na strony internetowe.

Tworzymy i prowadzimy specjalne wykłady i prezentacje dla uczniów szkół i studentów uczelni turystycznych o rozwijającej się tożsamościach regionalnych w Polsce. Pokazujemy jak łączyć naukę kulturoznawstwa z turystycznym zwiedzaniem regionu.

Prowadzimy podróżnicze warsztaty edukacyjne dla młodzieży w szkołach ponadpodstawowych. Na Warsztacie "Kaszubski Szlak" pokazujemy jak łączyć naukę historii i geografii z turystycznym zwiedzaniem regionu. Warsztaty świetnie sprawdzają się także dla osób dorosłych i Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Jako pierwsi w Polsce połączyliśmy ideę targów turystycznych, spotkań podróżniczych i działań prowadzonych przez informacje turystyczne. Zapewniamy darmowe dotarcie z publikacjami drukowanym do turystów przychodzących na podróżnicze spotkania Klubu Ruszaj w Drogę!

Przygotowaliśmy specjalne 20, 45 i 60 minutowe prezentacje na Festiwale Podróżnicze i wydarzenia regionalne. Pokazujemy ciekawe miejsca w Polsce, odradzające się kultury regionalne i społeczności, opowiadamy o najlepszych turystycznych szlakach i dzielimy się pomysłami na wycieczki po Polsce.

Marzymy o audioprzewodnikach pełnych pozytywnych emocji i zapadających w pamięć anegdot. Mówimy "NIE" audioprzewodnikom czytanych monotonnym głosem przez lektorów. Poszukujemy nowej jakości, w których zwiedzający staje się częścią przyjacielskiego spaceru. Pierwsze próby za nami.

Wyróżnij się z tłumu i rozwijaj z nami Twoje konto na Instagramie. Przejmiemy Twoje konto i nadamy prosto z organizowanego przez Ciebie turystycznego wydarzenia filmową relacje Instagram Stories. Dodamy ją w czasie rzeczywistym na Twoim profilu i zapowiemy ją na naszym koncie @ruszajwdroge.

Chętnie relacjonujemy najciekawsze turystyczne wydarzenia na blogu Ruszaj w Drogę! i w mediach społecznościowych, które docierają do 50 tys.+ miłośników zwiedzania Polski. Polecamy w szczególności te, które czerpią z lokalnego folkloru, tradycji i które promują region.

Prowadzimy największy blog podróżniczy o Polsce, najciekawszych miejscach, regionach i szlakach turystycznych. Pokazujemy gdzie pojechać, co warto zobaczyć i gdzie szukać pomysłów na wycieczki po Polsce. Piszemy o polskiej turystyce i promujemy najbardziej przyjazne rozwiązania dla turystów.

Założyliśmy Klub miłośników podróżowania po Polsce. Spotykamy się regularnie z Klubowiczami w bibliotekach i ośrodkach kultury Trójmiasta i okolic. Na tematycznych spotkaniach o sprawdzonych pomysłach na wycieczki po Polsce i rozdajemy darmowe mapy i przewodniki.

16 odcinków darmowego mailowego Kursu Ruszaj w Drogę! pomaga czytelnikom w zaplanowaniu urlopu i wyszukiwaniu najciekawszych turystycznych regionów w Polsce. W co drugą niedzielę czytelnicy czytają, oglądają i słuchają naszych opowieści o najciekawszych miejscach, które warto odwiedzić w Polsce.

Chętnie występujemy w radiowych audycjach turystyczno-podróżniczych. Wielokrotnie opowiadaliśmy o Polsce w audycjach na żywo i przygotowywaliśmy nagrania do późniejszej emisji. Mamy za sobą kilkuminutowe słuchowiska jak i 2-godzinne audycje w studio na żywo.

Pojawiamy się czasem w telewizjach śniadaniowych i opowiadamy w nich o pomysłach na wycieczki po Polsce, ciekawych miejscach i sposobach na udany urlop w kraju. Mamy też za sobą debiut w roli prowadzących 5 odcinków wakacyjnego programu o województwie śląskim.

Integrujemy działania promocyjne polskich regionów i samorządów. Prowadzimy bazę elektronicznych przewodników, map i folderów o ciekawych miejscach, regionach i szlakach tematycznych.

Fundacja Ruszaj w Drogę!

Żeby więcej osób podróżowało po Polsce

Kasia Marczewska

Kasia Marczewska

Fundatorka.
Tłumaczy rzeczy trudne na łatwe.
Autorka tekstów, grafik i oryginalnych pomysłów.
Maciej Marczewski

Maciej Marczewski

Fundator i Prezes Fundacji.
Tworzy rzeczy niemożliwe.
Autor zdjęć, grafik i tysięcy linijek kodu.
 • Kasia i Maciej Marczewscy - moi ukochani polonofile. Ludzie, którzy zakochali się w Polsce na tyle, że znajdują wolną chwilę, pomimo że są zapracowani, aby po niej podróżować. [..] Polecam ich blog Ruszaj w Drogę. Polecam, tylko mówię, proszę uważać – bo niebezpiecznie wciąga.

  Beata Szewczyk, Redaktor Radia Gdańsk, podczas audycji "Nie śpij zwiedzaj"

 • Tacy ludzie powinni pisać przewodniki turystyczne w dzisiejszych czasach :) Kasiu i Maćku to piękne co w tym zakresie robicie! Ja i moja żona ( Kasia:) ) jesteśmy przewodnikami beskidzkimi i też uwielbiamy te tereny, ale mamy świadomość że potrzebne jest nowe spojrzenie, nowoczesne :)

  Marek, przewodnik beskidzki, stały czytelnik bloga

 • Ja właśnie w tym roku zaczęłam czytać Waszego bloga i bardzo go lubię. Zainspirowaliście mnie do podróżowania po Polsce, widzę, że podróżować można nie tylko dla siebie ale przy okazji można opowiadać o tych miejscach - na blogu, ale nie tylko.

  Ania, stała czytelniczka bloga

 • Fenomenalny tekst i fotografie. Jestem zachwycony. O Wałbrzychu napisałem calą książkę -"Wałbrzyskie powaby", jest w niej kilka udanych tekstów, ale "Trzy kolory Wałbrzycha" to prawdziwe mistrzostwo świata. Miło mi, ze ktoś z zewnątrz potrafił dostrzec uroki i perspektywy tego miasta, o którym utrwaliła się w Polsce opinia "parszywej dziury"

  Stanisław Michalik, wałbrzyski bloger, autor książek i felietonów

 • Z jakim blogerem współpracować? Niektóre skojarzenia są oczywiste. [...] jeśli chcę specjalistów od Polski – napiszę do ruszajwdroge.pl

  Anna Alboth, blogerka "Rodzina bez Granic", w wywiadzie dla portalu turystycznego

 • Świetnie napisane, z pazurem i energią, dziękuję ! Jest więcej powodów [aby odwiedzić Pelplin], ale nikt do tej pory nie opisał tego tak zgrabnie, skondensowanie i z pazurem. :) Pozdrawiam serdecznie!

  Patryk Demski, Burmistrz Pelplina na Facebooku o przewodniku po Pelplinie

 • Zmiana. Zmiana w mówieniu o Wałbrzychu. Zmiana w postrzeganiu Wałbrzycha. Zmiana w pisaniu o Wałbrzychu. Te słowa mówią same za siebie. Koniecznie przeczytajcie. Ruszaj w Drogę w punkt! Wałbrzych dziękuje i pozdrawia!

  Magdalena Wach, Wałbrzych Kopalnia Możliwości na Facebooku o "Trzech Kolorach Wałbrzycha"

 • Dawno już nie czytaliśmy tak obszernego i pełnego ciekawostek opracowania o turystycznym śląskim. Ruszaj w Drogę, zapraszamy ponownie!

  Śląska Organizacja Turystyczna, Śląskie Travel, na Facebooku o rankingu "Ruszaj w Śląskie"

 • Pan Maciej i Pani Kasia otworzyli nam oczy na rzecz, która wydaje nam się oczywista. Nawet jeśli znasz swoje miasto, poświęć kilka godzin, zobacz co jest w nim ciekawego [...] Nasi partnerzy w projekcie z wielką miłością i pasją do miasta opowiadają o tym co widzimy przechadzając się po Gdyni.

  p. Grażyna Pilarczyk, naczelnik wydziału Urzędu Miejskiego w Gdyni, o audioprzewodniku w TVP Gdańsk

Podoba Ci się?

Pomóż nam kreować modę na Polskę

Darowizna

Utrzymujemy się z prowadzonych projektów, zleceń i z darowizn przekazywanych na realizację celów statutowych Fundacji. Pozyskiwane środki finansowe przeznaczamy w całości na realizację celów statutowych Fundacji: na popularyzację turystyki, krajoznawstwa i kreowanie Mody na Polskę.

Czytasz nasz blog Ruszaj w Drogę! i korzystasz z naszych pomysłów na wycieczki po Polsce?
Znasz nasze prezentacje o Polsce, polskich regionach i warsztaty podróżnicze Klubu Ruszaj w Drogę?
Chcielibyśmy robić jeszcze więcej dla promocji polskiej turystyki w Polsce.

Podoba Ci się to co robimy? Wspieraj działania naszej Fundacji:

Współpraca

Zostań Partnerem Fundacji

Współpraca

Chętnie współpracujemy przy projektach związanych z odkrywaniem Polski i angażujemy się w projekty promujące polskie regiony i ich turystyczne atrakcje.

Własnymi siłami stworzyliśmy turystyczną markę docierającą do miliona turystów rocznie. Realizujemy kampanie promocyjne regionów, z sukcesami współpracujemy z samorządami i zaprzyjaźnionymi organizacjami turystycznymi z całej Polski, pomagamy w promocji miast i szlaków tematycznych, piszemy największy blog podróżniczy o Polsce, piszemy teksty turystyczne na zlecenie do ekskluzywnych przewodników, albumów i ofert turystycznych, prowadzimy prezentacje podróżnicze o Polsce i polskich regionach, opracowaliśmy dla bibliotek i ośrodków kultury cykl turystycznych spotkań autorskich, prowadzimy warsztaty i szkolenia dla branży turystycznej, jesteśmy autorami darmowego kursu krajoznawczego o ciekawych miejscach w Polsce, realizujemy własne projekty krajoznawcze i opowiadamy w mediach o pomysłach na wycieczki po Polsce.

Nasza oferta dla:

Na firmy, które chcą wnieść wkład w kreowanie Mody na Polskę, czekają tytuły:
Partnera Strategicznego Roku, Partnera Fundacji, Partnera Wydarzenia i Wspierającego Fundację.

Partner Fundacji Ruszaj w Drogę!
Współpracowali z Fundacją Ruszaj w Drogę!

Nasze działania

Jesteśmy Kasia i Maciej Marczewscy. Własnymi siłami zbudowaliśmy turystyczną markę docierającą do miliona turystów rocznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i zaangażujemy się w kampanię reklamową promującą polską turystykę.

Zobacz też naszą ofertę dla:

Kontakt

Napisz do nas

FUNDACJA Ruszaj w Drogę!

ul. Zielone Wzgórze 25 83-330 Pępowo, poczta Żukowo woj. pomorskie, POLSKA
NIP 589-202-45-08 REGON 3644 92 633 KRS 0000 618 990 BNP Paribas
51 1750 0012 0000 0000 3348 8726